Rodzice, miejcie się na baczności! Anoreksja atakuje dzieci!

*Smoczek*Natalia*

Skąd: City Azotka

PostWysłany: Pią 21:38, 28 Mar 2008    Temat postu: Rodzice, miejcie się na baczności! Anoreksja atakuje dzieci!

W australijskim szpitalu otwarto pierwszy oddział specjalistyczny dla dzieci chorych na anoreksję! Zdecydowano się na ten krok, ponieważ coraz więcej dzieci, poniżej 12 roku życia choruje na anorexia nervosis - pisze "Daily Telegraph".

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych na uniwersytecie w Melbourne, w ostatnim czasie drastycznie wzrasta liczba zachorowań na anoreksję wśród 12 i 13-latków.

Najmłodszym, zdiagnozowanym przypadkiem była 9-letnia dziewczynka, która odmawiała przyjmowania jakichkolwiek pokarmów! Na oddział trafiła w stanie skrajnego wycieńczenia organizmu.

- Jeszcze 10 lat temu byłoby to po prostu nie do pomyślenia. Teraz powoli mamy do czynienia z epidemią – mówił dziennikarzom "Daily Telegraph" jeden z autorów badań.

Badacze są zdania, że przyczyny zachorowań u dzieci są podobne co u starszych osób. Kult piękna, wzory z kolorowych pism, wysokie wymagania otoczenia - wszystko to sprawia, że młodzież w coraz młodszym wieku stosuje diety odchudzające, co nierzadko prowadzi do poważnych zdrowotnych powikłań, a w niektórych przypadkach anoreksji.

(Daily Telegraph)