Mroczny kult doporowadził 13-latkę do samobójstwa!

*Smoczek*Natalia*

Skąd: City Azotka

PostWysłany: Sob 10:33, 10 Maj 2008    Temat postu: Mroczny kult doporowadził 13-latkę do samobójstwa!

Mroczny kult doporowadził 13-latkę do samobójstwa!
2008-05-10 07:36

Popularna i lubiana uczennica zabiła się po zaangażowaniu się w kult, który gloryfikuje śmierć – donosi "Daily Telegraph". 13-letnia Hannah powiesiła się we własnej sypialni wierząc, że jej śmierć zrobi wrażenie na znajomych i innych zwolennikach kultu "emo".
dalej »

Hannah Bond popełniła samobójstwo tuż po tym, jak wróciła do domu od przyjaciółki. Powiedziała rodzicom: "Chcę się zabić" i poszła do swojego pokoju. Rodzice zlekceważyli słowa córki, odpowiadając jej: "Nie bądź głupia". Godzine później w sypialni znaleźli wiszącą Hannah.

Natychmiast wezwali karetkę, ale lekarzom, którzy walczyli ponad godzinę, nie udało się ocalić dziewczyny. Nie odzyskała świadomości i zmarła.

"13-letnia dziewczyna odbiera sobie życie bez żadnego powodu, który uzasadniałby taki czyn" – powiedział koroner Roger Sykes, który potwierdził werdykt samobójczej śmierci. "To co się stało jest okropne. To tragiczne zagubienie młodej dziewczyny."

Hannah żyła niejako podwójnym życiem. Zewnętrznym, w którym postrzegana była jako sympatyczna i miła dziewczyna, która ma kochającą rodzinę, i wewnętrznym, który skupiał jej świat i emocje na kulcie "emo" - pisze "Daily Telegraph".

Dziewczyna podcięła sobie nadgarstki żyletkami. Była to swego rodzaju inicjacja po wstąpieniu do grupy młodych ludzi, którzy ubierają się na czarno i mówią o sobie "emo". Potajemnie czatowała z innymi entuzjastami tej subkultury na całym świecie. Rozmawiała o zabijaniu się i miejscu, gdzie "emo" idą po śmierci.

Matka dziewczyny powiedziała w sądzie, iż myślała, że subkultura "emo" jest nieszkodliwą modą wśród młodzieży. "Hannah nosiła na rękach bransoletki, więc nie widać było, co sobie zrobiła. Córka mówiła nam, że "emo" to taka moda wśród młodych ludzi" .

"Emo" to nowomodna subkultura, do której należy głównie nastoletnia młodzież w wieku od 12 do 20 lat. Są to najczęściej dzieci z tzw. "dobrych domów". Celem "emo" jest wyrażanie siebie i pokazywanie swoich emocji. Moda "emo" to najczęściej ubiór w kolorze czarnym, długie ukośne grzywki zaczesane na jedną połowę twarzy, paski nabijane ćwiekami, opaski na nadgarstki, materiałowe tenisówki, lub inne czarne buty.

("Daily Telegraph", Wikipedia)